zapalenie zatok, sinupret

Co zrobić, kiedy dziecko nie pozwala sobie zapuścić kropli do nosa?

Sezon jesienno-zimowy sprzyja powstawaniu infekcji u dzieci. Mają one najczęściej charakter wirusowy i występują w jej przebiegu objawy, takie jak: katar i zatkany nos. Wielokrotnie towarzyszy im kaszel, gorączka oraz ból głowy. Każdy katar infekcyjny to już zapalenie zatok przynosowych. Dlaczego? Dlatego, że błona śluzowa nosa i zatok przynosowych to jedna wspólna fizjologiczna całość, a każde zapalenie błony śluzowej nosa obejmuje również zapalenie zatok przynosowych.

Katar to nie tylko uciążliwa dolegliwość dla dziecka, ale także dla jego rodziców, którzy muszą zadbać o jego komfort i zapewnić opiekę zwłaszcza, jeśli pojawią się jeszcze inne objawy. Katar sprzyja trudności w oddychaniu, zaburza spokojny sen oraz spożywanie posiłków.

Powszechnie mówi się, że katar leczony trwa 7 dni, a nieleczony tydzień. Tylko, czy aby na pewno to prawda? Typowymi lekami, po które sięgamy w pierwszej kolejności przy katarze i zatkanym nosie, są krople bądź spraye o działaniu zmniejszającym przekrwienie błony śluzowej nosa. To są leki syntetyczne, zawierające w swoim składzie substancje chemiczne, takie jak np. ksylometazolinę lub jej pochodne. Niekiedy podanie ich dzieciom sprawia trudność, gdyż konieczne jest wsunięcie aplikatora do nosa i wprowadzenie substancji leczniczej pod ciśnieniem lub pod określonym kątem nachylenia. Dzieci tego często nie lubią. Skutkiem działania tej grupy leków jest zmniejszenie objawu uczucia zatkania nosa. Po aplikacji dziecko będzie mogło swobodnie oddychać, ale czy zostanie usunięta przyczyna zapalenia zatok przynosowych i czy problem nie powróci?

Warto rozważyć terapię doustnym lekiem roślinnym w postaci kropli lub tabletek o wielokierunkowym mechanizmie działania, które stosuje się w ostrym i przewlekłym zapaleniu zatok [1]. Jak wiemy, ostre zapalenie zatok przynosowych przebiega z objawami takimi jak: katar, zatkany nos czy ból głowy. Lek Sinupret działa na przyczyny i objawy zapalenia zatok. Ważnym wydaje się również fakt, że lek Sinupret można stosować do 14 dni, natomiast krople i spraye do nosa tylko przez kilka dni. Lek Sinupret może być podawany dzieciom powyżej 6 roku życia oraz dorosłym [1].

  1. Dokumentacja rejestracyjna leku Sinupret tabletki drażowane i krople doustne, roztwór.
Sinupret

Sinupret®

  • Rozrzedza zalegającą wydzielinę1,2
  • Odtyka nos i zatoki1,2
  • Pozwala swobodnie oddychać1,2

Zarezerwuj lek w najbliższej aptece i zapłać przy odbiorze lub kup online

gdzie kupic sinupret krople

Zarezerwuj Sinupret krople

kup krople Sinupret

Kup Sinupret krople

Dowiedz się więcej

Loading...
Loading...
Loading...

Nazwa produktu leczniczego: Sinupret, krople doustne, roztwór. Skład: 100 g kropli zawiera 29 g ekstraktu składającego się z: korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego, ziela werbeny. Produkt leczniczy zawiera 19% (v/v) etanolu. Postać farmaceutyczna: Krople doustne, roztwór. Wskazania do stosowania: Wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne. Wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy i nadkwasota żołądka. Podmiot odpowiedzialny: Bionorica SE, 92308 Neumarkt, Niemcy. Informacji o leku udziela: Bionorica Polska Sp. z o.o., Hrubieszowska 6b, 01-209 Warszawa.

Nazwa produktu leczniczego: Sinupret, tabletki drażowane. Produkt złożony. Postać farmaceutyczna: tabletki drażowane. Wskazania: Wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok. Produkt roślinny jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Bionorica SE, 92308 Neumarkt, Niemcy. Informacji o leku udziela: Bionorica Polska Sp. z o.o., Hrubieszowska 6b, 01-209 Warszawa.

Nazwa produktu leczniczego: Sinupret extract, tabletki drażowane. Skład: 1 tabletka drażowana zawiera 160 mg suchego wyciągu złożonego z korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego, ziela werbeny. Postać farmaceutyczna: Tabletka drażowana. Wskazania do stosowania: Roślinny produkt leczniczy wskazany do stosowania u dorosłych w leczeniu ostrych niepowikłanych stanów zapalnych zatok przynosowych (ostrego niepowikłanego zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych) z objawami takimi jak katar, niedrożność nosa, ból głowy, ból lub uczucie rozpierania twarzy. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroba wrzodowa. Podmiot odpowiedzialny: Bionorica SE, 92308 Neumarkt, Niemcy. Informacji o leku udziela: Bionorica Polska Sp. z o.o., Hrubieszowska 6b, 01-209 Warszawa.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.