zapalenie zatok, apteczka wakacyjna, sinupret, zatkany nos

Przekichane wakacje – jak o siebie zadbać przed i podczas urlopu?

Wakacje tuż tuż, wymarzone i wyczekane, i już wykupione. Liczymy na to, że będzie to piękny czas, kiedy uda się odpocząć, zregenerować i zobaczyć kraj czy region, do którego się wybraliśmy oraz spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi.

Zazwyczaj przed wyjazdem na wakacje trzeba mnóstwo rzeczy załatwić, praca, dom, zakupy. Istne szaleństwo i ciągła bieganina z przysłowiowym „językiem u pasa”. Niestety stres, pośpiech, ciągłe zmiany temperatur – samochód lub autobus z włączoną klimatyzacją, a na zewnątrz + 30 stopni Celsjusza i znowu klimatyzacja. Istny „roller coaster” dla naszego układu oddechowego, a w szczególności dla naszych zatok.

Zmienna temperatura może spowodować niestety pojawienie się kataru, zatkanego nosa czy też zatokowego bólu głowy, które może skończyć się ostrym zapaleniem zatok. No i gotowe… Niestety, ale nasz urlop może okazać się nieudany, bo pojedziemy na niego chorzy. Dlatego ważne jest aby być uważnym na zmiany temperatur, ponieważ mogą one doprowadzić do zapalenia zatok. Jeśli poruszamy się samochodem, miejmy oczyszczoną klimatyzację, ale również nie obniżajmy temperatury do najniższej, zwłaszcza kiedy na zewnątrz jest bardzo ciepło.

A co jeśli już jest za późno i latem dopadnie nas katar, zatkany nosi i ból głowy?

Jeśli już dopadnie nas katar, zatkany nos i ból głowy, nie czekajmy, aż sam przejdzie, bo nie zawsze kończy się po tygodniu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się Sinupret® eXtract, który działa na przyczyny i objawy zapalenia zatok. Do stosowania już od pierwszych objawów takich jak katar, zatkany nos czy zatokowy ból głowy. Jest to lek roślinny, który działa wielokierunkowo na przyczyny i objawy zapalenia zatok.

Włącz Sinupret® extract – wyłącz objawy. A dla dziecka powyżej 6 roku życia - wybierz Sinupret® w tabletkach lub kroplach.

A jeśli wybierasz się za granicę, pamiętaj o zabraniu do apteczki Sinupret® eXtract - tam gdzie będziesz, może nie być on dostępny.

Sinupret

Zarezerwuj lek w najbliższej aptece i zapłać przy odbiorze lub kup online

gdzie kupic sinupret

Zarezerwuj

kup sinupret extract

Kup

1Bachert C et al. Poster: Multicentre, randomised, double-blind, placebo-controlled parallel-group dose-finding study of herbal medicine (dry extract) BNO-1016 in acute rhinosinusitis. 84th Annual Meeting of the German Society of Oto-Rhino-Laryngology, Head and Neck Surgery, Nornberg 2013.

2Jund R et al. Clinical efficacy of a dry extract of five herbal drugs in acute viral rhinosinusitis. Rhinology 2012; 50(4): 417-426.

Nazwa produktu leczniczego: Sinupret, krople doustne, roztwór. Skład: 100 g kropli zawiera 29 g ekstraktu składającego się z: korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego, ziela werbeny. Produkt leczniczy zawiera 19% (v/v) etanolu. Postać farmaceutyczna: Krople doustne, roztwór. Wskazania do stosowania: Wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne. Wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy i nadkwasota żołądka. Podmiot odpowiedzialny: Bionorica SE, 92308 Neumarkt, Niemcy. Informacji o leku udziela: Bionorica Polska Sp. z o.o., Hrubieszowska 6b, 01-209 Warszawa.

Nazwa produktu leczniczego: Sinupret, tabletki drażowane. Produkt złożony. Postać farmaceutyczna: tabletki drażowane. Wskazania: Wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok. Produkt roślinny jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Bionorica SE, 92308 Neumarkt, Niemcy. Informacji o leku udziela: Bionorica Polska Sp. z o.o., Hrubieszowska 6b, 01-209 Warszawa.

Nazwa produktu leczniczego: Sinupret extract, tabletki drażowane. Skład: 1 tabletka drażowana zawiera 160 mg suchego wyciągu złożonego z korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego, ziela werbeny. Postać farmaceutyczna: Tabletka drażowana. Wskazania do stosowania: Roślinny produkt leczniczy wskazany do stosowania u dorosłych w leczeniu ostrych niepowikłanych stanów zapalnych zatok przynosowych (ostrego niepowikłanego zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych) z objawami takimi jak katar, niedrożność nosa, ból głowy, ból lub uczucie rozpierania twarzy. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroba wrzodowa. Podmiot odpowiedzialny: Bionorica SE, 92308 Neumarkt, Niemcy. Informacji o leku udziela: Bionorica Polska Sp. z o.o., Hrubieszowska 6b, 01-209 Warszawa.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.