Sinupret - skuteczny lek na zapalenie zatok

Sinupret® to połączenie korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem kwiatowym, ziela szczawiu, kwiatu czarnego bzu i ziela werbeny. Jest to sprawdzone połączenie pięciu roślin, które zachowuje niezmienione właściwości po 80 latach. Zastosowanie innowacyjnego, opatentowanego przez firmę Bionorica procesu produkcji umożliwiło stworzenie wyjątkowego leku. Dzięki wysokiej koncentracji bioflawonoidów Sinupret® wykazuje szczególnie silne właściwości w zakresie rozrzedzania śluzu, hamowania zapaleń, przeciwdziałania wirusom i bakteriom, a tym samym stanowi idealny lek, zwłaszcza do terapii przeciw rhinosinusitis (zapalenie zatok przynosowych).

Siła połączonych ekstraktów roślinnych
Zwiń

Flawoniody to najczęstsze wtórne składniki roślin, tworzące ważne elementy fitoterapii (leczenia roślinami). Występują one w wielu owocach (m.in. w jagodach, skórce jabłek, owocach cytrusowych), w warzywach (brokuły, seler, sałacie), kwiatach i ziołach, w czerwonym winie i herbacie. Znanych jest ponad 500 różnych flawonoidów, spośród których wiele w decydującym stopniu określa zapach i kolor kwiatów, owoców i warzyw. Nazwa flawonoidy pochodzi od łacińskiego zwrotu ?flavus? = ?żółty?, ponieważ większość flawonoidów ma w czystej formie żółtą barwę. Pod względem chemicznym flawonoidy zaliczają się do związków fenolowych (dlatego wcześniej nazywane były także ?witaminą P?). Bioflawonoidy są produkowane w roślinach i magazynowane w ich komórkach.Bioflawonoidy w Sinupret®:
Połączenie 5 roślin, składające się z korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem kwiatowym, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego i ziela werbeny zawiera cały szereg różnych bioflawonoidów. Kwiaty pierwiosnka zawierają np. gossypetynę, rutynę i izokwercetynę. W zielu szczawiu występują na przykład hyperosyd i kwercetyna, a w zielu werbeny luteolina i apigenina. W kwiecie bzu czarnego udokuemtnowano występowanie m.in. naringeniny, rutyny, kwercetyny i olejku kamforowego.


Zwiń

Pod tym zagadnienieniem kryje się kluczowe założenie firmy Bionorica pojęcie ?fitoinżynierii", które łączy w sobie mechanizmy działania roślin (fito) z zastosowaniem najnowszych badań i innowacyjnych technologii (inżynieria), pozwalając w ten sposób na produkcję skutecznych i bezpiecznych leków pochodzenia roślinnego. Fitoinżynieria pozwala firmie Bionorica wykorzystywać kojącą i uzdrawiającą siłę natury, która jest pożyteczna dla ludzi.


Od nasiona do gotowego leku

W Bionorica cały proces produkcyjny - od nasion do gotowego leku - prowadzony jest w sposób kompleksowy i ściśle zorganizowany. Dla zapewnienia równomiernej jakości takie samo znaczenie mają: kontrolowana uprawa, ekonomiczne zbiory i techniki przetwarzania. Wysokiej jakości surowce roślinne są przetwarzane do postaci ekstraktów o najwyższej skuteczności działania. Przy zastosowaniu opatentowanych technik produkcyjnych powstają z nich wysokiej jakości leki na bazie roślin, których skuteczność i tolerancja została potwierdzona w badaniach klinicznych.


Phytoneering, fitoinżynierii

Opatentowany proces produkcji

Zawarty w Sinupret® jedyny w swoim rodzaju ekstrakt z pięciu roślin leczniczych: goryczki, pierwiosnka, ziela szczawiu, czarnego bzu i ziela werbeny jest pozyskiwany w ramach złożonej technologii. Dzięki wieloetapowemu procesowi ekstrakcji udaje się otrzymać wartościowe składniki i flawonoidy z połączenia 5 roślin (korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem kwiatowym, ziela szczawiu, kwiatów czarnego bzu i ziela werbeny). W zaawansowanym technicznie ekstraktorze, pod kontrolą komputerową, produkowany jest ekstrakt płynny. Po usunięciu środka ekstraktującego, w wyniku odparowywania, powstaje ekstrakt suchy. Wreszcie podczas suszenia próżniowego w niskiej temperaturze usuwa się pozostałości środka ekstrakcyjnego. Proces ten został odznaczony Niemiecką Nagrodą za Innowacyjność i jest opatentowany na całym świecie.


Badania Kliniczne

Kliniczna skuteczność kropli oraz drażetek/tabletek leku Sinupret® została zbadana oraz potwierdzona w licznych randomizowanych badaniach w tym: podwójnych ślepych badaniach kontrolowanych z placebo, w badaniach kontrolowanych w porównaniu z aktywnymi substancjami referencyjnymi i wielkim wieloośrodkowym kontrolowanym badaniu obserwacyjnym. Na podstawie tych badań przygotowana została monografia, a lek Sinupret® jest dopuszczony jako skuteczny środek do leczenia ostrego i przewlekłego Zapalenia Zatok Przynosowych.


Zwiń